016

Bodwell Lisesi:

Bodwell Lisesi 8. ve 12 sınıflar arası ve üniversiteye hazırlık eğitimi veren yatılı ve özel bir okuldur. Kanada’nın İngiliz bölgesinde bulunan Kuzey Vancouver’da yer almaktadır. Kanada yatılı okulları arasında lider konumda gösterilen okulun hem yerli hem de uluslarası öğrencilerden oluşan  çeşitliliğe sahip öğrenci portföyü okulun kültürel ve eğitimsel imkanlarını hem daha çekici hale getirmekte hem de zenginleştirmektedir. Otuzdan fazla ülkeden gelen öğrencilerine 20 yıldır kaliteli lise eğitimi sunan Bodwell, Kültür Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. 12. sınıfı bitiren öğrencilerine Dogwood Diploması ve dünyaca tanınırlığı olan İngiliz Bölgesi Mezuniyet Sertifikası vermektedir. Bodwell’de başarıyla tamamlanan krediler öğrencilerin kendi ülkelerine sorunsuz bir şekilde aktarılabilmektedir ve öğrencilerin çoğu buradaki eğitimlerini tamamladıktan sonra Kanada üniversitelerine burslu olarak eğitimlerine devam etme şansı yakalamaktadırlar.

Kanada’daki birçok devlet lisesinde 1000′den fazla öğrenci bulunmaktadır. Ama 400 öğrencisi bulunan Bodwell lisesinde özel okul olmanın rahatlığını yaşayan öğrenciler, aile kavramıyla eğitim ve öğretim görmektedirler. Sınıflarda ortalama 19 öğrenci bulunmaktadır. Bu durum eğitim kalitesini arttırmakta ve özel ilgi olanağını çoğaltmaktadır.

Kampüs içi 160 kişilik yurt imkanı sunan Bodwell, yurt müdürü, yurt velisi ve çalışanlarıyla kampüste konaklayan ve ailelerinden uzak olan öğrencilere sevecen ve güvenli bir aile atmosferi sunmaktadır. Günlük 3 öğün yemek ve atıştırmalık sunulan öğrencilere, akşamları çalışma odasında farklı branşlardan öğretmenler yardımlarıyla ders çalışma imkanı sunulmakta ve haftasonları gezileri düzenlenmektedir. Ayrıca yurtta konaklamak istemeyen öğrenciler ailelerin yanında konaklayabilirler. Okula yakın bölgelerde oturan aileler özenle seçilmekte ve program kordinatörü tarafından düzenli olarak teftiş edilmektedirler.

Okulda öğrencilere özel danışmanlık sistemi bulunmaktadır. Bu sistemde her 4- 5 öğrenciye 1 danışman düşmektedir. Bu şekilde öğrencilerin onları yakından tanıyan ve onlara özenle yaklaşabilecek danışmanları olmaktadır.

Akademik hazırlık programı İngilizcesi eğitim için yeterli olmayan öğrencilere yönelik hazırlanmıştır. Hem lise hem de üniversite eğitimi için gerekli olan dil bilgisi, kelime bilgisi, okuma ve anlama yeterliliğini geliştirmeye yönelik olan program Beşeri Bilimler, İngilizce ve Fen alanlarında eğitime öncelik vererek öğrencilerin üniversitede daha rahat etmelerini hedeflemektedir. Okulun 3 sömestrelik eğitim sistemi ile 1 sene içerinde 3 dönemlik ders alma şansına sahip olan öğrenciler yaşıtlarıyla aynı zamanda mezun olma imkanı da bulmaktadırlar.

“Dünyaya yararlı aktif öğrenici ve bilinçli vatandaşlar” yetiştirmeyi misyon haline getirmiş Bodwell Lisesi ders dışı aktiviteleriyle öğrencilerine ufuklarını açmada yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Spordan sanata birçok farklı dalda ders alıp kendini geliştirmek ve aynı zamanda eğlenmek isteyen öğrenciler, Bodwell Lisesi’nde bu amaçlarına ulaşabilmektedirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*