011

HTMI

Dünyanın Önde Gelen Otel İşletmeciliği Okulu

 

HTMI Otel ve Turizm İşletmeciliği Okulu öğrencilere dünya genelinde turizm endüstrisi yönetim kariyeri gereksinimlerine göre eğitim vermektedir. Okulun öğretmen kadrosu öğrencilerini otelcilik ve turizm endüstrisinde yöneticilik pozisyonlarının gereksinimlerine göre eğitme konusunda başarılı ve kaliteli eğitim veren, sektörün önde gelen yöneticilerinden oluşmaktadır.

HTMi, öğrencileri uluslararası turizm sektöründe başarılı olmaya ve kariyer edinmeye hazırlar.

Okulda beş farklı bölüm bulunmaktadır; Uluslararası Otel ve Turizm İşletmeciliği Okulu,  Uluslararası Turizm Araştırma Merkezi, Uluslararası Organizasyon Yönetim Eğitimi Merkezi, İşletmecilik Kariyeri Merkezi ve Gastronomi Yönetim Merkezi.

HTMI okulu eğitim kalitesi olarak kendini kanıtlamış ve İsviçre’de ilk beş okul içersinde yer almıştır. HTMI öğrencilerine kaliteli eğitim, öğretim ve maaşlı staj imkânı sağlamaktadır. Öğrenciler mükemmelliyetçi eğitim geleneğine uygun ve tamamen İngilizce eğitim sunan sertifika programları, MBA veya lisans programlarını tamamlamaları sonrasında İşviçre-stili diploma sahibi olmaktadırlar. Lisans derecesi Ulster Üniversitesi, MBA derecesi ise Queen Margaret Üniversitesi tarafından tanınmaktadır. HTMI ve bölümleri Resmi İsviçre Devleti Kalite Kontrol Bürosu EDUQUA ve İngiliz Kredilendirme Derneği BAC tarafından, lisans dersleri ise Turizm Enstitüsü tarafından akredite edilmiştir.

Temsilcisi olduğumuz HTMI Okulu, öğrencilerine kaliteli bir eğitim vermekte ve kendine iyi bir kariyer yapmak isteyen öğrencilerimize, otelcilik ve turizm işletmeciliği dalında A’dan Z’ye tüm teorik ve pratik eğitimi sağlamaktadır.

HTMI uluslararası bir okul olarak 24 değişik ülkeden gelen öğrencilerine, kendi kültürlerini tanıtma ve diğer dünya ülkelerinin kültürlerini de tanıma fırsatını sunmaktadır.

HTMI’ın sunmuş olduğu programlarda 5–6 ay akademik eğitim ve takiben 5–6 ay staj programı yer almaktadır. Öğrenciler İsviçre’de staj programı süresince aylık 2275 SFR Brüt , sigorta, konaklama, yiyecek, vergi vb. kesintilerden sonra 1200 SFR cep harçlıklarını kazanabilirler. Bu da staj programları süresince 6000 – 7200 SFR etmektedir, dolayısıyla öğrenciler HTMI okuluna ödemiş oldukları eğitim ücretini büyük oranda geri kazanmış olurlar.

Ayrıca, HTMI dünya çapında HILTON, INTERCONTINENTAL Hotels & Resorts, AMARI Hotels and Resorts, NOVOTEL PEACE BEIJING, RENAISSANCE Hotels & Resorts, DAMAT Hotels & Resorts gibi uluslararası otel zincirleri tarafından desteklenmektedir. Bu otellerin temsilcileri dönem boyunca okulu ziyaret etmektedir. HTMI mezunları dünyanın birçok ülkesinde tanınmış otellerde çalışmaktadırlar.

 

KONUM:

HTMI Kanton Luzern’de bulunan İsviçre’nin en güzel bölgelerinden biri olan Soerenberg’dedir. Soerenberg şehri kış sporları ve kayak merkezleriyle de dünya çapında ün yapmıştır. Bu bölge Alman Kantonunda yer almaktadır ve İsviçre Almancası konuşulmaktadır. Öğrenciler meşhur İsviçre stili otelcilik eğitimi almak için dünyanın her bölgesinden buraya gelip, kalite standartlarına ve geleneklere uygun döşenmiş İsviçre otellerinde gerçek otel atmosferinde konaklama, çalışma ve eğitim alma imkanı bulmaktadır.

UNESCO’nun doğal güzelliği koruma programında yer alan otel kampüsü İsviçre’deki tek koruma altına alınan alanıdır. Ekoturizme güzel bir örnek olan Soerenberg, turizm ve doğayı harmanlayarak mükemmel bir turizm alanı yaratmaktadır. Yazları 25 dereceye kadar yükselen hava durumu, temiz ve yeşil çevresi, kışları ise eğlenceli ve canlı kayak merkezleri ile birçok turist çeken bölge öğrencilere her yıl elliden fazla ülkeden gelen turistlerle iletişim kurma olanağı sağlamaktadır.

Bir sonraki sömestre başlama tarihi: 13 Ağustos 2013 ve 20 Ocak 2014

HTMI’IN SUNDUĞU PROGRAMLAR:

 • 1 Yıllık Uluslararası Otel ve Turizm İşletmeciliği Sertifika Programı,

 • 2 Yıllık Uluslararası Otel ve Turizm İşletmeciliği Diploma Programı

 • 3 Yıllık Uluslararası Otel ve Turizm İşletmeciliği Yüksek Diploma Programı,

 • 4 Yıllık Uluslararası Otel ve Turizm İşletmeciliği Lisans Diploma Porgramı, (İngiltere Ulster Üniversitesi)

 • 2 Yıllık Uluslararası Otel ve Turizm İşletmeciliği Lisansüstü Diploma Programı, (İngiltere Birmingham Üniversitesi)

 • 1 Yıllık Uluslararası Otel ve Turizm İşletmeciliği MBA Diploma Programı, ( İngiltere Queen Margaret Üniversitesi)

 • 1 Yıllık Otel İşletmecili Eğitimi Diploma Programı

 • Otel Organizasyon Yönetimi Yüksek Lisans Diploma Programı

 • İleri Düzey Avrupa Pastacılık Lisans ve Yüksek Lisans Diploma Programı

 • Turizm İşletmeciliği Yönetimi MBA ve Turizm Yönetimi MBA sonrası Diploma Programları (Çift Anadal)

 • Turizm İşlemeciliği Msc (Edinburgh Napier Üniversitesi), Turizm İşletmeciliği Yönetimi MBA ve Turizm Yönetimi MBA sonrası Diploma Programları (Birleşik Program, Üç Anadal)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*