010

IMI HAKKINDA

IMI %100 İsviçrelerin sahip olduğu ve İsviçreliler tarafından yönetilen tek İsviçre özel otelcilik okuludur. IMI Kendi seçimiyle butik konseptini koruyarak her dönemde maksimum 220 öğrencisi olmasına özen gösterir. Böylece bütün öğrencilerin yüksek derecede kişiselleştirilmiş ve bireysel bir öğrenim görmelerini temin edebilir. IMI dil yeteneklerine çok önem verir bu nedenle IMI’ da verilen tüm dersler konukseverlik sektörünün ortak dili olan İngilizcedir ama IMI’ da öğrenim gören öğrencilerin aynı zamanda Fransızca, İspanyolca ve Almanca öğrenme olanakları da vardır.

 

Esnek ve sürekli güncellenen IMI programları sayesinde mezunlar otelcilik sektöründe geniş bir kariyer olanağına hazırlandıkları gibi diğer alanlarda da başarılı bir kariyere başlangıç yapmak üzere eğitilirler. Yiyecek-İçecek İşletmeciliği, İnsan Kaynakları Yönetimi, Kulüp İşletmeciliği, Kurumsal Etkinlikler Yöneticiliği, Endüstriyel Catering, Cruise İşletmeciliği bunlardan bazılarıdır.

Öğrenciler IMI tarafından İsviçre’deki işletmelerde yerleştirirler. 4-6 aylık dönemlerde pratik olarak eğitilirlerken minimum 2168 İsviçre Frangı tutarında maaş alırlar. Bunun dışında denizaşırı staj olanakları da düzenli olarak IMI yerleşkesinde ila edilmektedir. Bu pratik eğitim dönemlerinde öğrenim ücreti ödenmemektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*