BİZ KİMİZ ?

2005 yılında kurulmuş olan Plus Education&Career, pek çok prestijli orta öğretim ve üniversitenin kurumsal çözüm ortağı olarak çalışmaktadır. Eğitim ve kariyer alanında danışmanlık vererek, kişilerin ihtiyaç duyduğu akademik veya profesyonel gelişimleri edinmelerini sağlar. Temsilcisi olduğu kurumların aynı zamanda tanıtım ve gelişim ortağı olarak, uluslarası eğitim ve profesyonel arenada okulları, öğrencileri, işverenleri ve eğitimcileri ihtiyaçlarını karşılamak üzere buluşturma misyonu üstlenmiştir.

Plus Education&Career yurt dışında eğitim ve kariyer olanaklarını öğrenciler ve profesyonellerle buluşturan ve temsil ettiği eğitim kurumlarıyla başta İngiltere, Avrupa, Amerika ve Kanada konusunda da iddialı olmasıyla, kariyer ve eğitim danışmanlık hizmetlerini bir çatı altında toplayarak geleceğinizi çizmenize yardımcı olur.

Danışman kadromuz hem deneyimli profesyonel eğitmenlerden hem de akademisyenlerden olusur. Ekibimiz İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve Türkçe dillerinde eğitim ve danışmanlık verebilmektedirler. Danışmanlarımız mühendislik, işletme, IT, hukuk, dil bilimleri, siyasi bilimler gibi dallarda bir çoğu master seviyesinde eğitim derecelerine ve endüstri deneyimine sahiptirler.

KURUCU VE EĞİTİM DANIŞMANLARI

Martı Büyüközden Yüce

Ortaokul ve lise öğrenimini İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nde (İngilizce Bölüm ) tamamlamıştır. Gerek lise gerekse üniversite yılları boyunca Türkiye’nin yanı sıra Amerika’da İngilizce eğitimi almıştır. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra temel mühendislik formasyonu kazanmak amacı ile İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’ne girmiş, Amerika ve Almanya’da gerçekleştirdiği stajlarla oradaki iş ortamları hakkında bilgi sahibi olmuş ve iş teklifleriyle geri dönmüştür.

Üniversite eğitiminin ilk yıllarından beri yapmakta olduğu teknik çevirmenliğe halen devam etmektedir. Master için Fransızca öğrenim görebileceği Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü seçmiştir.

Danışmanlık şirketlerinde Proje Yöneticiliği görevini bir kaç sene sürdürdükten sonra kendi işine sahip olma arzusuyla Plus Education&Career Türkiye bürosunu kurmus ve 14 senedir Türk öğrencilerinin ve profesyonellerinin yurt dışında eğitim almaları ve kariyerlerine devam etmeleri için uğraş vermektedir.

Sahip olduğu uzun öğrencilik deneyimlerinden ve yapmış olduğu yurt dışı seyahatlerinden edindiği deneyimlerini ve bilgilerini öğrencilerle paylaşarak onlar için en uygun eğitimin belirlenmesini hayatının en büyük tatmini olarak görmektedir.

Zeynep Mutlu Eğitim Vakfı Kemer Kanada Lisesi’nde yurt dışı eğitim danışmanlığı görevi bütün bu sürecin bir sonucudur ve hem öğrenciler hem de Kemer Okulları’nın yurtdışındaki eğitim kurumlarıyla olan iletişimini güçlendirmek ve mezunlarının yurt dışındaki en iyi üniversitelere kabul edilmesini sağlamıştır.

Bu hususta dünyadaki en önemli bütün konferanslara düzenli olarak katılmakta, bildiri sunmakta ve akreditasyonları almaktadır. Yurt dışı eğitimin öğrenciler için çok büyük bir fayda olduğuna inanarak 3 sene boyunca Sky TV’de yabancı üniversitelerin kampüslerinde öğrencilerle beraber tanıtıldığı bir program yapmıştır.

Cem Fırat

Fransızca eğitmeni ve çevirmen Cem İbrahim Fırat, 1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1996 yılında Saint-Joseph Fransız Lisesi’ni ve ardından 2001 yılında Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirmiştir. Lisans eğitiminin ardından GSÜ ve Fransa Paris Saint-Denis Üniversiteleri’nden Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans dereceleri almıştır.

Fransa’daki yüksek öğrenimi sırasında Le Monde Diplomatique ve Manière de Voir gazetelerinde çalışmıştır. Türkiye dönüşünde Işık ve İstanbul Ticaret Üniversiteleri’nde akademik ve idari görevlerde bulunmuştur. Üniversite yabancı diller programında ve Erasmus ofisinde görev yapmıştır. Üniversite öğrencilerine yönelik “Eğitim Gezileri” düzenleyerek, Avrupa Birliği kurumlarının ve birçok yabancı üniversitesinin ziyaret edilmesini ve kurumlarla eğitim işbirliği yapılmasını organize etmiştir.

Cem Fırat, Fransızca ve İngilizce’nin yanı sıra ileri düzeyde Rusça bilmektedir. 15 yıllık tecrübeyle Fransızca ve İngilizce dillerinde her düzeyde özel dersler vermektedir. Aralarında Dışişleri Bakanlığı’nın da bulunduğu bir çok kurumun önemli belgelerinin tercümelerini üstlenmiştir. T.C Dışişleri Bakanlığı’nın görevlendirmesiyle, çeşitli ülkelerdeki siyasi seçim süreçlerinde uluslararası gözlemci olarak görev yapmıştır.

Ceren Kara

1991 yılında İstanbul’da doğmuştur. Lise Eğitimi’ni Zeynep Mutlu Eğitim Vakfı Kanada Lisesi’nde tamamlayarak, hem Türkiye Anadolu Lisesi hem de Kanada Lise Diploması ile mezun olmuştur. Ayrıca mezuniyetten öncesinde exchange öğrencisi olarak ABD’nin New Jersey eyaletinde bulunan Cherry Hill East High School’da da eğitim almış, ve yurt dışında eğitim tecrübesini erken yaştan edinmeye başlamıştır. Bilkent Üniversitesi İngilizce ve Fransızca Mütercim Tercümanlık, ve İstanbul Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümlerinde eğitim almıştır.

Üniversite eğitiminden sonra 1 sene boyunca özel bir ilaç firmasının resmi tercümanı olarak çalıştıktan sonra, 2016 yılında Plus Education and Career’da çalışmaya başlayarak yurt dışı eğitim sektörüne adım atmıştır. Bu sektördeki Türkiye ve dünyadaki en önemli bütün konferans ve workshop’lara düzenli olarak katılmaktadır.

Melike Ayça Güzel

2014 yılından itibaren Plus Education İtalya okulları danışmanlığını yürüten Ayça Güzel, 1974 İstanbul doğumludur. Toronto Üniversitesi’ndeki İngilizce öğreniminin ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Latin Dili ve Edebiyatı’nda lisans derecesini tamamladı. 2007 – 2008 yılları arasında Roma’da Scuola DILIT’te İtalyancasını geliştirdi. İngilizce, Latince ve İtalyanca bilen Ayça Güzel, Özel Galileo Galilei Lisesi ve I.M.I İtalyan Lisesi’nde beş dönem Latince öğretmenliği yapmıştır.